Velikonoční tvoření v knihovně

Zelený čtvrtek v knihovně jsme si užili s velikonočním tvořením. Někdo přišel náhodně, někdo cíleně. Uspokojeni byli malí i větší návštěvníci výtvarné dílny.  Vznikali zajíčci, kuřátka  i pletené pomlázky. Jen drátovaná vejce byla trochu těžký oříšek.

Jak to u nás vypadalo,  můžete shlédnout na fotografiích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S kočárkem do knihovny

Ve středu 6. 9. se v dětském oddělené setkaly maminky na rodičovské dovolené. Tématem setkání nebyly jen děti a vše kolem nich, ale již podruhé háčkování. Tato technika maminky nadchla, již při minulém setkání 17. 8. kdy se s ní některé seznamovaly. A protože se blíží chladné počasí je, třeba uháčkovat spoustu čepiček, svetříků a jiných drobností. Maminky se proto s chutí pustily do práce.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hurá do knihovny
První školní den nejen s knihami v Dětském oddělení a T-klubu
V pondělí 4. 9. jsme chtěli dětem zpříjemnit první školní den. Pro malé i velké studenty jsme připravili různé hry, hlavolamy, výtvarnou činnost, trochu pohybu. Děti nejvíce ( jak už mnohokrát) zaujalo skládání dekorací z knih.
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Jarní prázdniny v knihovně  

 

Kutikulín 22.2. 2017

Výroba ponožkových pejsků na pomoc asistenčním psům.
 
Přijďte nám pomoci!  22.3. opět šijeme!

 

Háčkované záložky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karel IV. byl také kluk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hrátky s Večerníčkem 9. května 2016

Naše společné setkání s nejmenšími dětmi se neslo ve vodnickém duchu. Přečetli jsme si pohádku Václava Čtvrtka O Vodníku Česílkovi, stavěli jsme rybník z pěnových kostek, lovili kapříky z vytvořeného rybníka, a zazpívali jsme si pěkné lidové písničky. Na závěr jsme s dětmi vymodelovaly rybičku, kterou si mohly s sebou odnést domů. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Pejsek můj kamarád

středa 2.3. Povídání a čtení o psích mazlíčcích za přítomnosti živého pejska.

 

 

 

 

Háčkované drobnosti

Tvoření pro šikulky od 8 let

 

 

Hrátky s Večerníčkem 8. února 2016

Naše pravidelné pondělní setkání s našimi nejmenšími dětmi jsme zahájili, jak jinak než pohádkou (tématem Večerníčků byl Maxipes Fík a jeho kamarádka Ája). Děti napjatě poslouchaly a čekaly na další úkoly, které budou následovat. Jedním z dalších bylo zpívání písniček – s dětmi jsme si zazpívali písničku o pejskovi, ale i další, které sami navrhly. Po zpívání si pěkně protáhly svá tělíčka a nakonec si vybarvily omalovánky s Ájou a Maxipsem Fíkem a také obdržely medaile za svou odvahu a zručnost.

Děti odcházely spokojené a plné dojmů. Nesmíme opomenout ani rodiče, kteří děti doprovázeli, děkujeme za Vaši účast. Budeme velmi rádi, pokud se uvidíme na příštím setkání  14. března 2016.

Podívejte se na naši fotogalerii.

Pokud jste se ještě našich Hrátek s Večerníčkem nezúčastnili, nevadí, můžete přijít příště! Rádi uvidíme děti od 0 – 6 let.

Těší se na Vás knihovnice Lenka a Lucie

  


 

 

Stalo se v dětském oddělení

Legománie
Pátek  29.1.