Seznamte se  

 

David Walliams  


David Walliams (*20. srpen 1971, Surrey, UK) je britský komediální, ale i dramatický herec. Walliams (rozený Williams) vyrůstal spolu se svojí starší sestrou Julií v Bansteadu. Navštěvoval Collingwoodskou základní školu, gymnázium Reigate (zde navštěvoval divadelní kroužek) a v roce 1992 dostudoval Bristolskou univerzitu – obor divadlo (drama). Stejný obor navštěvoval například i Simon Pegg (o rok níže než David) a Matt Lucas (1993–95).

David Walliams je výrazný svojí postavou (191 cm) a svým dramatickým přednesem. V roce 2006 na sebe upozornil charitativním přeplaváním kanálu La Manche (35 km) v 167. čase: 10 hodin 34 minut (výnos přesáhl 1 milión liber). V březnu roku 2008 přeplaval Gibraltarskou úžinu ze Španělska do Maroka (20 km) za 4,5 hodiny. V září roku 2011 během 8 dní uplaval 140 mil řekou Temží. Sport Relief díky němu opět vybral více než 1 milion liber.

Je znám i kontroverzemi okolo své orientace. Na toto konto si sám rád zažertuje. V květnu roku 2010 se oženil s holandskou modelkou Larou Stone. Má rád Jamese Bonda a Nicka Cavea, mezi jeho dobré přátele patří například komik a moderátor Jimmy Carr. V poslední době se David věnuje i psaní knih. V roce 2008 vydal svojí první knihu The Boy in the Dress – určenou hlavně pro děti od 10 let. Od té doby vydal další dětské knížky.

Kariéra Davida se od počátku prolíná s kariérou Matta Lucase. Na obrazovkách začínal David v malých rolích – například v MASH AND PEAS (1996), PLUNKETT & MACLEANE (1998), SPACED (1999), SIR BERNARD'S STATELY HOMES (1999). Opravdový průlom však přišel až v roce 2003, kdy spolu s Mattem Lucasem přišel s MALOU VELKOU BRITÁNIÍ (scénář, hlavní role). Úspěšný byl i návrat série pod názvem MALÁ VELKÁ BRITÁNIE V USA (2008 – scénář, hlavní role, produkce). Nekomediální roli ztvárnil ve filmu CAPTURING MARY (2007). V Dublinském divadle Gate si zahrál ve hře Harolda Pintera Země nikoho po boku Michaela Gambona. Koncem roku 2010 uvedl spolu s Mattem Lucasem nový sitkom COME FLY WITH ME, fiktivní dokument o nízkorozpočtové aerolince FlyLo.

Ocenění: 3x BAFTA pro MALOU VELKOU BRITÁNII v letech 2004 a 2005, 3x British Comedy Award (2003, 2004) a jedna EMMY International v 2006.

Zdroj životopisu: csfd.cz

 

Babička Drsňačka od Davida Walliamse

 

Ideální je, do knihy zabořit svůj nos a nechat ho tam, protože tahle kniha doopravdy neskutečně voní.Babička Drsňačka je kniha pro moderní kluky, i když, proč by si ji nemohly přečíst i holky? Je charakteristická svým anglickým humorem, trochu sušším, někdy možná nejapným, ale také bych jej připodobnila ke ztřeštěnému humoru pana Beana. Tato kniha je čtvrtou knihou anglického komika, herce, a také dětského spisovatele, jež je srovnáván s Roaldem Dahlem. Kniha zaujme už svým obalem, kdy představuje zlatou střední cestu mezi paperbackovou knihou a klasicky vázanou knihou. Obal je jiskřivý, tak trochu bláznivý a je zcela zřejmé, že se někdo moc dobře vyzná v obchodní psychologii. Kniha totiž je barevná, viditelná z dálky, zajímavá a láká k prohlédnutí. Obrázky jsou vtipné, nikterak složité, černobílé a rozhodně neděsí. Tuto knihu ilustroval Tony Ross. Kniha je psána větším písmem a přečíst si ji proto mohou i devítileté děti.

 

O čem kniha Babička Drsňačka je?

 

BABIČKA DRSŇAČKA je o moderní britské rodině a o tom, že bychom své babičky rozhodně neměli podceňovat. Kniha je o jedenáctiletém Benovi, kterého rodiče posílají na hlídání k babičce. Ten je znuzený chováním rodičů a nechápe, jak mohou milovat tancování, stejně jako si myslí, že babička smrdí kapustou a nic jiného než hrát scrabble neumí. Samozřejmě, že před babičkou se Ben tváří jakoby nic, je přece slušně vychovaný, nicméně jednou se v noci vybrečí rodičům do telefonu. Myslel si, že ho nikdo neslyší, ale pletl se.

Když pak potají lezl nahoru do kredence, aby si uloupil sušenky, najde tam místo sušenek haldu diamantů. Dobrodružství rázem začíná…

Babička totiž není pouze milovnice kapusty, ale věhlasná a obávaná zlodějka známá pod přezdívkou „Černá kočka“.