Soutěž Webovou diwočinou

11.01.2011 11:38

Webowou diwočinou 2011

 

Úřad pro ochranu osobních údajů vyhlašuje každoročně soutěž pro děti a mládež Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!, a to u příležitosti Dne ochrany osobních údajů. Na pátek 28. ledna 2011, kdy uplyne 30 let od vyhlášení Úmluvy 108, prvního evropského dokumentu regulujícího zásadním způsobem předávání osobních údajů, je vyhlášen již pátý ročník.

 

Soutěž v bezpečném a pohotovém užívání internetu je určena pro děti ve věkové kategorii 7–10 let. Vítězem se stane ten, kdo nejrychleji projde hru Webowou diwočinou a zároveň dokáže „osvobodit“ všechny zakleté postavičky. Hra učí děti zábavnou formou pracovat s počítačem, chovat se na internetu bezpečně a také ohleduplně k ostatním. Navíc se děti při hře dozvědí mnoho důležitých informací o svých právech.

 

Víš jak se na internetu cítit bezpečně a zároveň se chovat ohleduplně k druhým? Internet není džungle, také tady platí pravidla slušného chování. Myslíš si, že se zvládneš vypořádat se všemi nástrahami, které tě mohou na internetu potkat? Pak neváhej a zapoj se do hry Webowou diwočinou. https://www.wildwebwoods.org/popup.php?lang=cz  Můžeš si ji zkusit zahrát nanečisto, a když budeš mít pocit, že to zvládneš, přihlas se do 27.1.2011 v dětském oddělení naší knihovny.

 

Celostátní soutěž proběhne v pátek 28.1.2011 od 12 do 18 hod. v počítačové učebně ve 2. podlaží knihovny.  Všichni účastníci získají drobnou odměnu od Úřadu pro ochranu osobních údajů. Nejrychlejší hráč z celé republiky bude pozván s doprovodem dospělé osoby na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež do Zlína, kde mu bude oficiálně předána cena.

 

 

ZAHRAJ SI HRU WEBOWOU DIWOČINOU

 

SOUTĚŽ PRO DĚTI VE VĚKU 7 – 10 LET

V BEZPEČNÉM A POHOTOVÉM UŽÍVÁNÍ INTERNETU

 

ZMĚŘTE SI SVOU POHOTOVOST !!!!

 

KDY: 28. LEDNA 2011 V DOBĚ OD 12.00 DO 18.00 HOD.

 

KDE:  V KNIHOVNĚ KARLA DVOŘÁČKA,

V POČÍTAČOVÉ UČEBNĚ

 

Vítězem soutěže se stane ten, kdo nejrychleji projde hru Webovou diwočinou a zároveň dokáže ,,osvobodit“ všechny zakleté postavičky.

Nejrychlejší chodec z celé ČR bude pořádajícím soutěže, což je ,,ÚŘAD PRO OCHRANU OSOBNÍCH ÚDAJŮ“ pozván spolu s doprovodem dospělé osoby na dva dny na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež do Zlína, kde mu bude předána předsedou Úřadu oficiálně cena.

 

ZÁJEMCI PŘIHLASTE SE DO 27.1. 2011

V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ

 

Chceš vědět více? Podívej se na www.uoou.cz

Do rubriky Pro mládež