Nové knihy 19. 7. 2019

19.07.2019 09:30
Davies, Stephen: Hilda a parádní slavnost
Hilda a parádní slavnost
Dobrodružství Hildy nejprve uchvátila čtenářky a čtenáře komiksů, poté vznikl animovaný seriál od Netflixu a nyní je tu knižní série. Druhý díl zavádí modrovlasou rozumbradu a její maminku do uspěchaného města Trolberg, jež se ani v nejmenším nepodobá nádherné divočině, kterou musely opustit. Když Hilda ve škole dostane za úkol vypracovat se spolužáky projekt o krásách jejich města, neví si s ním rady… ale když se jí naskytne příležitost zažít dobrodružství, neodolá! Potká během něj divoké elfy, draky, kteří plivou oheň, tajemného mluvícího havrana a nové kamarády, díky nimž na město Trolberg možná přece jen změní názor. Nenechte si ujít ani první dobrodružství v knize Hilda a pidilidi.
 
 
Malý, Radek: Na procházce ve vlaku
Na procházce ve vlaku
Hravé leporelo o cestování vlakem se stránkami ve tvaru vagónů a mašinek.
 
 
Šrut, Pavel: Veliký tůdle
Veliký tůdle
Hravé básničky Pavla Šruta, plné fantazie a slovního humoru, které najdou své čtenáře nejen mezi dětmi.
Ilustrovala Galina Miklínová.
 
 
Cortina, Gabriel: Co má štěně nejradši
Co má štěně nejradši? - Kolektiv
Knížka Co má štěně nejradši? pomocí roztomilých obrázků, hmatových plošek i vtipných otázek nenásilně uvede děti do psího světa a poskytne rodičům skvělý základ k vysvětlování, jak se ke štěňátku správně chovat.
 
 
Cortina, Gabriel: Co má kotě nejradši
Co má kotě nejradši? - Kolektiv
Knížka Co má kotě nejradši? pomocí roztomilých obrázků, hmatových plošek i vtipných otázek nenásilně uvede děti do kočičího světa a poskytne rodičům skvělý základ k vysvětlování, jak se ke koťátku správně chovat. 
 
 
Santiago, Roberto: Fotbaláci
Záhada sedmi gólů do vlastní branky
Občas znamená gól do vlastní brány mnohem víc, než se na první pohled zdá.
Fotbaláci nemůžou uvěřit svému štěstí. Konečně budou hrát na opravdovém mezinárodním turnaji! Proti nejlepším žákovským týmům z celého světa. Najednou ale stojí před obrovskou záhadou, s jakou se ještě nesetkali. Dá se vyhrát fotbalový zápas, i když nedáte jediný gól? A dva zápasy? Nebo dokonce celý turnaj? Tady něco nehraje.
Fotbaláci musí vyřešit druhý případ ze série fotbalových detektivek, jejíž první kniha s názvem Záhada usínajících rozhodčích vyšla na podzim 2018.
 
 
Kamov, Feliks Solomonvič: Jen počkej
Jen počkej!. Díl 3, Trampoty na silnici
Další díl Vlka a Zajíce, tentokrát na silnici. Roura a válec.
 
 
Etrychová, Pavla: Průzkumník Žárovka
Průzkumník Žárovka
Byla jednou jedna zahrada, v té zahradě domeček, v tom domečku chlapeček...chlapeček se jmenuje Žárovka a v domečku hospodaří se svým pejskem Edisonem. V zahradě stojí ještě jeden domeček, vlastně spíš dům, veliký a krásný. A trochu záhadný. Přes den se zdá opuštěný, ale v noci...V noci se tam dějí tak podivné věci, že Žárovka nemůže strachy spát a Edisonovi se ježí strachy chlupy na hřbetě! Ale protože jsou oba, Žárovka i Edison, zvědaví a zvídaví, jednoho podzimního večera seberou odvahu a do domu se vypraví...Co je tam čeká?
 
 
Gorman, Zec: Rick a Morty
Rick a Morty - Svazek první
Původně to měla být jen drsná parodie Návratu do budoucnosti. Ale vznikl z toho svébytný kult, ironický sci-fi seriál, který totálně převálcoval Futuramu i ostatní animované záležitosti. Možná i proto, že si troufá zajít dál než ostatní… nehledě na to, že Dan Harmon (Community) dokáže skvěle pracovat s žánrem.
A tvůrci komiksu kráčejí úspěšně v jeho stopách.
 
 
Sekora, Ondřej: Malířské kousky brouka Pytlíka
Malířské kousky Brouka Pytlíka
Brouk Pytlík si otevřel školu kreslení a malování! Docela náhodou, protože musel napravit, co způsobil, když se snažil chudáčkovi motýlovi, který se právě líhl z kukly, nacpat zpátky křídla, a dočista mu zničil krásnou malbu. Naštěstí se mu to podařilo hbitě napravit, a pak už se mu zakázky jen hrnuly – tu naučil slimáka malovat, přestože nemá ručičky ani nožičky (hádejte jak!), pan Tesařík si nemohl vynachválit portrét s dlouhatánskými pravými žíněnými vousy a na Pytlíka si nepřišla ani Stužkonoska Vrbová, přestože se mu pořád ztrácela a zase objevovala. Jeho škola jen vzkvétala, i když broučci museli obědvat právě to, čemu se právě podobaly jejich malířské výtvory. Nakonec to všichni dotáhli nejméně na švestkové knedlíky. Ale nic se nemá přehánět a Pytlík byl nakonec rád, že vyvázl zpod pěstiček rozzuřených broučků se zdravými krovkami! Není divu, že se na něj tak rozzlobili! Přečtěte si, jak to všechno bylo, a uvidíte.
 
 
zdroj: www.databazeknih.cz