Leden 2016

12.01.2016 13:07
Lindo, Elvira: Manolito Brejloun
Manolito Brejloun
Citace z přebalu knihy:
 
Hlavním hrdinou knihy je desetiletý chlapec Manolito Brejloun, který žije s rodiči, mladším bratrem a dědečkem v madridské čvrti Carabanchel Alto. Díky svým svérázným komentářům na naivnímu pohledu na svět prožívá s kamarády nejedno vzrušující dobrodružství, byť část z nich se odehrává jen v jeho představách. 
Zábavné příběhy,  pamětníkům připomínající nesmrtelné Mikulášovy patálie, si okamžitě podmanily celou Evropu. Zálibu v nich našli nejen malí čtenáři, ale i jejich rodiče. Také se staly inspirací pro několik televizních seriálů a jednu velmi zadařilou rodinnou komedii.
 
K tomuto nelze opravdu co dodat. Jen, že kniha stojí za přečtení. A když se vám Manolitovy příběhy budou líbit můžete se těšit i na další jejich pokračování.
 
 
Brat, Roman: Můj anděl se umí prát
Můj anděl se umí prát
Citace z knihy:
 
Hrdinou tohoto nevšedního a velmi aktuálního příběhu je jedenáctiletý Oskar, hubený, sloaboučký kluk v brýlích, který je ještě ke všemu slušný. Jeho vzhled přímo vyzývá k tomu, aby ho dva silnější nahlouplí spolužáci mlátli a všelijak ponižovali.Oskar zásadně nežaluje a snaží se tuto situaci zvládnout vlastním důvtipem. Jediný přítel, kterému se může svěřit, anděl Oskariel, na jeho prosby a pomoc nejdřív nereaguje, nakonec mu však vnukne myšlenku na geniální obranu. Ačkoliv je téma tak závažné, je příběh protkán řadou vtipných situací ze školního prostředí a vyznívá optimisticky.