Nové knihy 26. 10. 2017

27.10.2017 13:54
100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče - podruhé
100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče podruhé
Po úspěšném vydání titulu 100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče vychází další ilustrovaná kniha pohádek, která je určena všem utahaným rodičům. Jsou pro vás pohádky, které obvykle čtete svým dětem, příliš dlouhé? V tomto souboru najdete dalších sto krásných pohádek, které jsme pro vás zkrátili tak, abyste je dočetli až do konce.
 
 
Sýčková Jana: Draci v hrnci
Draci v hrnci - Co jedly princezny
Z jaké mouky si pekla nekvašený chléb náčelnice Nea v době kamenné? Jaké nudle měla nejraději čínská princezna Hóng? Kdo pořádal slavné lukulské hody? Proč si nemohl Karel IV. Dát k pečeni brambory a komu nejvíc chutnaly lívance se žahourem? To všechno se dovíte v nejnovější dračí knížce! V každé kapitole vás čeká jedna princezna, král nebo...
 
 
Havlíčková, Jana: Logopedické písničky
Logopedické písničky
Procvičování správné výslovnosti pomocí říkanek napsaných na melodie známých lidových písniček? To je ono! Z povinnosti cvičit logopedii se stane zábava, kterou si užijí děti i dospělí. Texty zaměřené na konkrétní hlásku jsou velice jednoduché a snadno zapamatovatelné. Lze je využít doma, ve školkách, ale i prvních třídách, jako zpestření výuky čtení a psaní. Písničky jsou doplněny o notové záznamy a kytarové akordy, takže si je snadno můžete i zahrát.
 
 
Klang, Joachim: Minecraft
Minecraft: postav si svůj vlastní svět: Skvělé nápady ze stavebnice Lego
Minecrafťáci pozor! Nastal čas přenést vaše oblíbené postavy a předměty z počítačové hry do reality. Díky návodům v této knize dokážete s co nejmenším počtem kostiček vytvořit věrné kopie modelů z Minecraftu. Najdete zde podrobné návody, jak postavit minecraftí meč v životní velikosti, Steva i s krumpáčem, pokladničku z nejznámějšího travnatého bloku či malé prasátko.
 
 
Vernerová, Veronika: Angličtina pro děti
Angličtina pro děti : kouzelná gramatika
Chcete se snadno naučit základy anglické gramatiky a ještě si při tom užít spoustu zábavy? Vítejte ve světě plném magie a humoru, kde neexistuje žádné trápení a žádný smutek nad nepochopenou anglickou gramatikou. S přítomnými i minulými časy vám přijdou pomoct kouzelné bytosti přímo z Británie. Veselé vyprávění vysvětluje a procvičuje základy anglické gramatiky zábavnou, přehlednou a snadno pochopitelnou formou. A navíc se v této knížce dozvíte spoustu zajímavostí o Anglii a Irsku. Zjistíte, jak snadno můžete být v anglické gramatice skvělí!
 
 
 
Mlíčková Jelínková, Michaela: Dobrodružství pana Kolečka
Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy
Neobvyklá trojice nerozlučných kamarádů vás naučí, že veteráni nepatří do starého železa, že nemít jednu nohu není překážka a že s věrnými kamarády a láskou, která nerezaví, doj(e)dete nejdál. Výtvarně jedinečná a bohatě ilustrovaná knížka, jejíž kulisu vytvořila místa známá i polozapomenutá, zaujme dětské hlavičky a přitom jen tak mimochodem poučí – dost možná, že se něco nového dozvědí i rodiče. Tak schválně, víte, proč se Bílá hora jmenuje Bílá a kde se vzala Divoká Šárka?
 
 
Svoboda, Petr: Kocour Josef
Kocour Josef
Zdá se, že Josefovi není co závidět. No uznejte. Ztratit se své mámě kočce, a ještě kvůli dvěma vrabčákům posměváčkům přijít o jedno oko, to není nejlepší start do kočičího života. Kocourek Josef to zkrátka nemá jednoduché. Možná ale právě osudové překážky nakonec ze smutného kotěte udělají spokojeného kocourka, kterýkromě jména najde i svoje hodné lidi a objeví lásku k malovaní – zrovna jako jeho jmenovec malíř Josef Lada. Krátké kapitoly, sazba velkými písmeny a přitažlivé ilustrace usnadní dětem první čtenářské krůčky a budou je motivovat k samostatnému čtení. Text je vhodný pro genetickou metodu čtení.
 
 
Svoboda, Petr: Střevíček Škrpálek
Střevíček Škrpálek
Dobrodružný pohádkový příběh pro děti je knižním debutem oblíbené televizní moderátorky. Malá Ráchel objeví ve starých botičkách nejen věrné společníky, ale doslova rodinný poklad. Staré škrpálky dostanou Ráchel z každého nebezpečí a naučí ji spoustu důležitých věcí. Kniha psaná původně pro autorčinu dceru je prodchnuta láskou k rodině a zdobí ji originální tušové ilustrace úspěšné výtvarnice a ilustrátorky Zuzany Osako.
 
 
Hladký, Marek: Velká pohádka o malé víle
Velká pohádka o malé víle
Mimi je ta nejdobrosrdečnější víla, jaká kdy tančila na louce u Hostavického potoka. Vypadá sice jako obyčejná holčička, ale rozhodně dokáže neobyčejné kousky. Nechte se unášet půvabnými příběhy, které víla během všech čtyř ročních období zažije se zvířátky a rostlinkami na louce u Hostavického potoka. Objevíte kouzlo nebeské duhy nebo posledního dne v roce. Mimi vždycky pomůže v pravou chvíli a možná s ní zažijete i zázrak. Krásně ilustrovaná knížka v dětech probudí vztah k přírodě a poslouží také jako milé čtení na dobrou noc. Ilustrace v knize pocházejí z dílny ilustrátorské legendy Vlasty Švejdové a jistě potěší všechny generace čtenářů pohádek.
 
 
Balík, Ondřej: Děti prérie
Děti prérie
Je jaro 1997. S kamarádem z univerzity se toulám po zvlněných prériích amerického středozápadu. Nemáme moc vody a vlastně ani žádné vybavení. Někdy večer nás straší oranžové blikání světlušek, jaké z Evropy neznáme. Mezi bílými kameny nacházíme kosti zvěře. Překonáváme rokle a koryta potoků. Máme pocit dobrodruhů, což je směšné, protože k nebližší civilizaci je to pořád nanejvýš den pochodu. Nejsilnějším dojmem je ale překvapení: Karel May prý nikdy v Americe nebyl. Jak to, že se skutečná krajina tak přesně podobá té, kterou popisuje ve svém Old Surehandovi? Je to jako vrátit se domů… Je léto 2005, večer. Ležíme s dětmi v týpí na jedné jihočeské mýtině. Ostatní odjeli, jen naše rodinné týpí zůstalo stát na břehu potoka. Tati, vyprávěj něco! Odlesky dohasínajícího ohně hýbou obrázky na pomalované plachtě. Dobrá, příběh bude o prérijních indiánech. Dohromady o nich nic nevím, ale za ta léta bydlení v týpí… je to jako vrátit se domů. Toho večera se rodí malá indiánka a dostává své jméno: Bojuje s kunou. Je opět léto, o tři roky později. Tak jim to napiš, navrhuje má žena. Letos totiž vyprávění nebude. Rodina jede tábořit beze mě, sedím doma s čerstvě sešitou šlachou. Nepíše se mi snadno. První náčrty tří příběhů jsou výsledkem týdenní usilovné práce, sotva stihnu spát. Papír neunese vše, co se povídá u ohně. Uvažuji, nakolik by mělo vypravování popisovat realitu indiánského života. Nakolik by se mělo stát etnografickou studií. Takový nápad ale rychle zavrhuji. Nikdy českým dětem nevysvětlím, jak žili prérijní indiáni. Ani to sám nevím. Vstřebávám základní lakotská slovíčka, ale zároveň vím: ty příběhy jsou zkrátka o nás. Troufale spoléhám na mayovský efekt. Je lépe vyprávět, než poučovat. Mnohem později se mi dostává do rukou aspoň nějaká „indiánská“ literatura. Škola Malého stromu: jakkoli Čerokíjové nežili na prériích, postava dědečka je tolik příbuzná s mým thunkašilou! Mluví Černý jelen: může to být náhoda, jak moc se vize Kulhavého psa podobá vizím indiánským? Lakotské pověsti. Indiánské pohádky. Lid Rudého oblaka. Tyto a mnoho dalších knih mě teprve dodatečně uvádějí do světa, který jsem už přece tak dobře znal! Na povídkách, nyní už téměř dokončených, není třeba skoro nic měnit. Modrá obloha, praskající oheň, nekonečně rozlehlé pláně a hučení rozvodněných potoků mluví ke všem stejně. Vrátil jsem se domů.
 
 
Němcová, Lenka: Nelinka
Nelinka - Deník štěněte
Povídání o pejskovi a holčičce Chceš vědět, jaká úžasná dobrodružství a veselé příhody můžeš zažít, když k narozeninám dostaneš čtyřnohého kamaráda? A co všechno obnáší, když se o pejska musíš starat? To všechno se dočteš v deníčku malé jezevčice Nelinky a její paničky Violky. Je plný zábavných příběhů i každodenních starostí a radostí, které tě od narození psího miminka čekají.
 
 
Simon, Francesca: Darebák David a zvířata
Darebák David a zvířata
Vítejte u Davidova ujetého i úžasného, darebného i důvtipného populárně-naučného průvodce vším, co jste kdy chtěli vědět o ZVÍŘATECH. Věděli jste, že nejmenší savec na světě je tři centimetry dlouhý netopýrek? Nebo že čtverzubci se dokážou ve vodě nafouknout jako balon? Nebo že býci nereagují při zápasech na rudou barvu, protože jsou ve skutečnosti barvoslepí? Proč lvi jedí jenom jednou za týden? Na jakou vzdálenost ucítí žralok vaši krev? Je to pravda, že sloni nikdy nezapomínají?
 
 
Dubuc, Marianne: Já nejsem tvoje maminka
Já nejsem tvoje maminka
Jednoho rána veverčák Otto nalezne před svým domem podivnou zelenou kouli. V ní se skrývá malé chlupaté stvoření. Otto mu poskytne přístřeší. Ale je rozhodnutý, že druhý den se vydá hledat jeho maminku… Citlivě podaný minimalistický příběh pro velké i malé od autorky knihy Ptáček a lev o tom, co skutečně znamená být rodičem.
 
Jourdan , Sabine: Řekni mi dinosauři
Řekni mi DINOSAUŘI!
Další z oblíbených encyklopedií pro zvídavé děti z edice „Řekni mi“ se věnuje éře dinosaurů. Z odpovědí na více než 200 přemýšlivých otázek se děti dozvídají spoustu zajímavostí o období druhohor, kdy naši planetu pravěcí obři obývali, o životě na souši, ve vodě i ve vzduchu, o rekordech ze světa dinosaurů, o jejich druhové rozmanitosti, vzhledu, způsobu života, a konečně i o důvodech jejich vyhynutí. Knížka s praktickou spirálovou vazbou jako obvykle nabízí půvabné a vtipné ilustrace a nechybí ani tři listy se samolepkami.
 
 
Mullenheim, Sophie de : Řekni mi, jestli víš
Řekni mi Jestli víš
Další z oblíbených encyklopedií pro zvídavé děti z edice „Řekni mi“ se věnuje světu, který nás obklopuje, ve čtyřech tematických oddílech – Příroda, Lidské tělo, Každodenní život a Věda a technika. Odpovídá na více než 200 přemýšlivých otázek typu co je to zemská atmosféra, jak vznikne modřina, jak vzniká zvuk klavíru či jak se tiskne poštovní známka… Knížka s praktickou spirálovou vazbou jako obvykle nabízí půvabné a vtipné ilustrace a nechybí ani tři listy se samolepkami.
 
Marrou, Élisabeth: Řekni mi kde to je
Řekni mi, co to je?
Další z úspěšných encyklopedií pro nejmenší obsahuje odpovědi na více než 200 běžných dětských otázek. Jsou uspořádané podle témat do čtyř velkých oblastí: lidské tělo, zvířata, rostliny, Země. S pomocí této knihy mohou děti zábavným způsobem objevovat svět kolem sebe. Každou tematickou kapitolu doplňují samolepky a veselé obrázky.
 
 
Tvoje přijímací zkouošky 2018 na střední školy a gymnázia
Tvoje přijímací zkoušky 2018 na střední školy a gymnázia: ČESKÝ JAZYK A LITERATURA
 
Durková, Milena: Bára krotí rodinu
Bára krotí rodinu
Humorný příběh o velkém rodinném zázraku! Báře je třináct a to jí stačí. Další problémy nepotřebuje. Jenže má samozřejmě rodinu a ta je pěkně praštěná. Maminka je roztržitá umělkyně a občas to prostě nezvládá. Táta si dělá ze všeho legraci a mladší bráška prakticky nepřestává zlobit. Když se k nim nečekaně nastěhují dva nezvaní hosté, nastane totální chaos. Nafoukaná sestřenice Marcela a její bráška Ivoš u nich mají strávit celé letní prázdniny. Jsou rozmazlení až běda a nad vším ohrnují nos. Jestli to má Bára ve zdraví přežít, bude muset tuhle příšernou rodinu malinko zkrotit…
 
 
Fošenbauerová, Eva: Parádivá žížala
Parádivá žížala - Kolektiv
Pestrá a veselá knížka pohádek, říkanek, malovaného čtení, hádanek a doplňovaček je zábavou i poznáním pro předškoláky a malé školáky. Od jara do zimy, od Velikonoc do Vánoc si s knížkou říkejte a čtěte o dětech, zvířátkách, kytičkách a věcech kolem sebe. Dozvíte se něco nového, a možná si i něco zahrajete!
 
Dějiny českých zemí
Dějiny českých zemí - Dějiny, panovníci, otázky
Pojďte s námi na dlouhou pouť českými dějinami, začneme v době, kdy vznikl první státní útvar – Sámova říše, a skončíme rozpadem Československa. Poutavé vyprávění o české historii jedoplněno různými příběhy a zajímavostmi. Každá kapitola je zakončena otázkami, kde si mohou čtenáři zopakovat, o čem četli, nebo to mohou vyhledat. Kniha obsahuje i přehled českých panovníků.
 
Baudišová, Monika: Pikunikku
Pikunikku Japonský piknik
Ilustrovaná kniha o Japonsku, určená pro děti i pro dospělé. Je to sbírka vzpomínek a kuriozit z pohledu mladé české grafické designérky a studentky japonštiny, která pobývala v místní rodině a kreslila vše, co během svých cest poznala. Výsledkem je vtipná, občas překvapivá ochutnávka zajímavostí z kultury, gastronomie i všedního života.
 
 
Lewis, Gill: Špekáčkova psí akademie
Špekáčkova psí akademie - Švestka a zloděj klobásek
V prvním díle fungl nové série se seznámíte s žáčky Špekáčkovy psí akademie – partou kurážných štěňat, která se tu učí, jak se stát pracovním psem a být užitečný. Jako první se vám představí německý ovčák Švestka, která si ze všeho nejvíc přeje stát se policejním psem stejně jako její maminka s tatínkem. A když pak začne městečko sužovat tajemný zloděj klobásek, neváhá se vrhnout do akce, aby se ho pokusila chytit při činu. Povede se jí využít své zvláštní schopnosti a vyčenichat zločin? Bonus na závěr: Na konci knihy se čtenáři seznámí s Leem, skutečným policejním psem a dozvědí se zajímavosti o tom, co všechno tohle psí povolání obnáší!